Opactwo krzeszowskie

Historia Kościół pw. św. Józefa Galeria

Krzeszów. Wspaniała perła europejskiego baroku. Miejsce cudów- wielu uzdrowień, po których pozostały liczne wota, a jeszcze więcej pamiątek po interwencjach Boskich zaginęło w mrokach dziejów. Pątnicy pielgrzymują przed obraz krzeszowskiej Madonny Łaskawej. Najstarszej w Polsce ikony, bo pochodzącej z XIII w. Ale Krzeszów to nie tylko piękne kościoły. To także typowa sudecka miejscowość w której jak w każdej innej istniały browary, piekarnie, zbór ewangelicki. Właśnie także o takich rzeczach, o ludział którzy tworzyli krzeszowską historię przeczytacie na tej stronie. Życzę miłego oglądania witryny.
L.B.S. Silesiusxpp

Nawigacja
Najważniejsze dane o Krzeszowie umieszczono na pasku u góry. Po lewej stronie jest spis wszystkich artykułów jakie znajdują się na witrynie. (przez google musiałem też umieœcić na dole ;))
26.10.'08r.

Historia Kościół pw. św. Józefa Opaci Zbór ewangelicki N. Lutterotti Dokument o wznowieniu opactwa Krzeszowska księga zmarłych Krzeszowskie dzwony Browary Pomniki Galeria Barokowi wandale Dzwony cd Stopka autorska